Pomůžeme vám rozloučit se. Každý člověk si zaslouží dobrý pohřební obřad.

JSME POHŘEBNÍ PRŮVODCI. DĚLÁME POHŘBY JINAK.

Naše hodnocení

Co o nás říkají pozůstalí?

Jsme poctiví a nejsme rutinéři. Každému se věnujeme osobně a tolik, kolik je potřeba. Baví nás to. Projděte si hodnocení Pohřebních průvodců.

Provedeme vás celým pohřbem.

Vše vymyslíme a zařídíme spolu s vámi.

Když vám umírá blízký, pomůžeme a poradíme

Připravíme převoz a uložení zesnulého

Vymyslíme spolu pohřební obřad přesně pro vás

Zařídíme zpopelnění nebo pohřeb

Připravíme, vytiskneme a rozešleme smuteční oznámení

Připravíme místo, květiny, hudbu, fotografa, pohoštění...

Celým obřadem vás provede pohřební průvodce

Vyřídíme administrativu, matriku, sociální sítě

Zajímá vás to?

Naše nabídka pohřebních rituálů a ceremonií

Pohřební obřady

Jaký má být dobrý pohřební obřad? Především má být osobní. Má být v souladu s tím, co si přál zesnulý. Ale má pomáhat pozůstalým - je pro ně. Proto je dobré, když se do obřadu zapojí. Má být důstojný. Pohřeb má mít pevnou strukturu, scénář, pravidla. A nemusí být jen smutný, ale může být i oslavou života.

Kde se má dobrý obřad konat? Místo má být povznášející, nebo alespoň příjemné. Má být osobní. Má být dostupné. Je dobré, když jsou tam dva oddělené prostory a hodí se toalety. Pokud chceme zůstat uvnitř, může to být historická vila s terasou a zahradou, kostel nebo kaple, salonek (v divadle, galerii, restauraci či hotelu), galerie nebo muzeum, smuteční obřadní síň, komunitní centrum, knihovna, loft nebo rooftop, kavárna, bar nebo klub, botanická zahrada, planetárium nebo dokonce sportovní hala. A co místa venku? Nejraději máme místa u vody (ostrov, soutok řek, splav), místa v parku nebo na okraji lesa, místa na louce a vyhlídky. Zahrady ve vilách (ale i soukromé zahrady), zahradní altány, ale klidně i prostory u kostela či na hřbitově. Máme podrobnou mapu míst, ale stejně je nejdůležitější, aby místo bylo osobní, pro nás, i pro našeho zesnulého…

Obřad vzpomínání

Na tomto obřadu zavzpomínáme na zesnulého. Oslavíme to, jak žil.

Začneme písní. Pak pohřební průvodce přednese řeč, kterou napsal spolu s pozůstalými. Poctivou, osobní řeč plnou příběhů a záblesků vzpomínek. Potom necháme mluvit ostatní hosty. Vždy se někdo přidá: někdo má něco připraveno, někde řekne pár slov jen tak. Nakonec zavzpomínáme potichu: vzkazy zesnulému napíšeme na papírky a ty spálíme, nebo poskládáme do lodiček a pustíme po vodě, nebo napíšeme na balonky… Protože vždy je něco, co jsme nestihli, nemohli, nebo nechtěli říci… Obřad zakončíme písní a pak třeba občerstvením, kde vzpomínky budou volně plynout dál.

Vzpomínání je vlastně univerzální obřad - můžeme jej udělat kdekoliv a spojit s kterýmkoliv rituálem.

Rozptyl popela do řeky

Voda symbolizuje očištění duše a svobodu, řeka tok života. Voda odnese našeho milovaného a odplaví náš smutek. Existuje hodně způsobů, jak to provést: můžeme popel rozptýlit. Je možné přidat okvětní lístky nebo věneček z květů, které nám lépe vizualizují odplouvání. Někdo raději naloží popel do malých lodiček, které pouští na vodu, ty postupně odplouvají a poté se rozpustí (a jsou zcela biologicky odbouratelné - jsou z papíru).

V čem pomáhá: Plynutí vody připomíná plynutí času, které nám přináší hojivý klid.

Co potřebujeme: Podle toho, jakou formu si zvolíte, budeme potřebovat například papírové lodičky nebo květinové věnce. Vše zajistí váš pohřební průvodce.

Jak se připravit: Připravte pozůstalé na to, že strávíme nějaký čas v tichém rozjímání u řeky - bývá tam chladněji, především v zimním období doporučujeme se teple obléci.

Pohřební obřad: Vypuštění luceren
Vypuštění luceren

Po kremaci, ale i po pohřbu, se potřebujete symbolicky rozloučit s milovaným. Vyslat jeho duši - létající lampiony - do nebes. A napsat na ně vzkazy.

V čem pomáhá: Obřad s "nebeskými lucernami" nám pomůže uvědomit si, že náš milovaný odchází kamsi daleko, ale je to cesta míru a my mu na ní pomáháme.

Co potřebujeme: Lucerny (tzv. lampiony štěstí) zajistíme my. Spolu vymyslíme vhodné místo, kde lucerny vypustíme. Pozor, lucerny mohou být vypouštěny jen při bezvětří, mimo zástavbu a letiště. Při špatném počasí budeme mít připravenou náhradní ceremonii, na které se předem domluvíme: například vypustíme balónky, na které napíšeme vzkazy milovanému.

Jak se připravit: Nepotřebujete žádnou přípravu, vše zajistíme.

Pohřební obřad - Rozptyl popela v balonu do nebe
Rozptyl popela do nebe

Rozptylme popel do nebe - v heliovém balonu. Popelem naplníme, spolu s heliem, balon a vypustíme jej. Balon přibližně ve výši kolem 9 kilometrů (na hranici stratosféry) praskne a rozptýlí popel našeho milovaného do nebe.

V čem pomáhá: Rozptyl “do nebe” je jednoduchou, ale krásnou metaforou odchodu na věčnost.

Co potřebujeme: Musíme spolu vybrat místo, kde balon vypustíme (a kde případně provedeme další ceremonie). Pozor, měli bychom se vyhýbat letištím a letovým trasám (vzdušným koridorům).

Jak se připravit: Není potřeba žádná příprava, vše zajistí pohřební průvodci.

VŠECHNY NAŠE POHŘBY JSOU EKOLOGICKÉ

Na obřadu nevzniká téměř žádný odpad. Ani žádné plastové obaly. Nepoužíváme žádné látky, které škodí životnímu prostředí. Nástroje a pomůcky využíváme opakovaně. Materiál nakupujeme dle možností bezobalově. Využíváme jen odpovědné dodavatele. Repasované technologie. Vyhýbáme se balzamování chemickými látkami. Díky tomu všemu snižujeme emise uhlíku.

Pietní strom, zahrádka

Po kremaci náš milovaný často nemá “své místo”, které můžeme navštívit a strávit tam čas vzpomínkami na něj. Proto při tomto obřadu zasadíme strom, nebo malou pietní zahrádku. Obřad nám navíc pomůže stmelit pozůstalé.

V čem pomáhá: Vytváříme místo, kde zasejeme naši lásku k zesnulému a naše vzpomínky na něj. Budou růst a kvést. Je to pocta zesnulému. Ceremonie nás navíc donutí zpomalit a uvědomit si přírodní životní cyklus.
Co potřebujeme: Zvolit vhodné místo, nejlépe soukromý pozemek. Je dobré, když sev blízkosti zahrádky nachází zdroj vody nachází. A nakonec se zamyslete nad označením zahrady. Mělo by to být něco, podle čeho ji bezpečně poznáte i po letech. Může se jednat o zvláštní kámen, pítko pro ptáky nebo malý závěsný zvonek na stromě.
Jak se připravit: Pozůstalé informujte, aby se pohodlně oblékli do oděvu, který si mohou ušpinit. Mohou přinést vlastní semínka nebo sazeničky.

Uložení urny

Tato ceremonie může být uskutečněna kdykoliv od okamžiku, kdy obdržíte urnu s popelem zesnulého. Lze ji provést neprodleně po kremaci či karu, ale i po delší době. Hodí se také v případě, kdy na obřadu byla větší skupina lidí, ale vy se chcete rozloučit ještě v menším kruhu například rodiny a přátel.

V čem pomáhá: Obřad nám pomáhá uvědomit si, že zesnulý už není mezi námi, a našel už své nové místo.

Co potřebujeme: Svolat pozůstalé na místo, kde bude urna finálně uložena (nejčastěji hrob nebo kolumbárium na hřbitově).

Jak se připravit: Není potřeba žádná příprava, vše zajistí váš pohřební průvodce. Můžete si ale například promyslet, jakou píseň byste si třeba chtěli spolu s pozůstalými zazpívat nebo jakou báseň byste chtěli slyšet.

Požehnání hřbitovní půdě

Těsně před obřadem připravíme společně půdu pro našeho milovaného.

Do půdy můžeme vložit naše vzkazy pro zesnulého. Ty můžeme například napsat na papírky a spálit v obřadní nádobě.

V čem pomáhá:
Pomůže nám uvědomit si, že zesnulý bude teď odpočívat a nebude už s námi.

Co potřebujeme: Květiny, větvičky, bylinky, okvětní lístky. Většinu toho zajistíme my, je však lepší, když si něco přinesou i pozůstalí - pomůže jim to vcítit se do obřadu.

Jak se připravit: Svolat pozůstalé půl hodiny před obřadem k místu odpočinku.

Rozloučení nad hrobem

Po pohřbu, se s pozůstalými chvíli zdržíme a společně se rozloučíme.

Během obřadu můžeme například napsat vzkazy pro našeho milovaného na balonky a vypustit je - třeba děti to milují.

V čem pomáhá: Při této ceremonii přivykáme tomu, že zesnulý nás již opouští. Tělo bude uloženo v zemi a rozloučíme se ještě s jeho duší.

Co potřebujeme: Mít u hrobu trochu volného místa. Balonky (ale taky například židle) přineseme.

Jak se připravit: Není potřeba žádná příprava, vše zajistí vaši pohřební průvodci.

Chcete vidět, jak to vypadá?

Podívejte se na Fokus Václava Moravce (Česká televize). Natáčeli jsme s nimi ukázky jednoho běžného obřadu. A také jsme řešili, proč a jak to děláme.

Zobrazit video ...
Pohřební průvodci, Fokus Václava Moravce, Česká televize: Obřad pouštění lodiček po řece
Nevíte? Zavolejte nám na 775 856 857. Nebo napište SMS či WhatsApp. Spolu něco vymyslíme.
Mrtvě narozené dítě, potrat
Pohřeb miminka, potrat

Mrtvě narozené dítě i potrat smíte a můžete důstojně pohřbít.
Umíme vyřešit vše od začátku do konce, naslouchat, chápat, ale i poradit.
Pomůžeme s rozloučením s tělem miminka. Rozumíme, že potřebujete skutečnou vzpomínku. Naposledy jej pochovat, upravit, zavinout, pohladit…
Zařídíme kremaci, nebo připravíme pohřeb do země.
Vymyslíme spolu s vámi pohřební obřad, který pomůže.
Připravíme s Vámi a rozešleme parte připravené speciálně pro miminka.
Vyřídíme za vás "pohřebné" (5000 Kč od státu na pohřeb), budete-li si to tak přát.

Někteří máme osobní zkušenost se ztrátou miminka, další kvalifikaci Poradce pro pozůstalé.

Propojení se zesnulým

Stává se, že někteří pozůstalí mají se zesnulým nedořešené vztahy, a potřebují se s ním naposledy propojit. Nejčastěji se dělá po formálnějším obřadu, jen v úzkém kruhu několika příbuzných nebo přátel.

V čem pomáhá: Pokusíme se dotáhnout věci, které jsme nestihli za života našeho milovaného: poprosit o odpuštění, poděkovat...

Co potřebujeme: Je dobré, aby místo, kde se ceremonie bude odehrávat, působilo slavnostně. S tím vám osobně pomůžeme.

Jak se připravit: Stačí svolat ty, kteří mají zájem, aby po obřadu ještě chvíli posečkali.

Pohřební obřad vypuštění motýlů
Vypuštění motýlů

Motýl symbolizuje transformaci, změnu z jednoho stadia existence do jiného. Nebo také...duši. Po kremaci, po pohřbu, nebo i na karu, vypustíme motýly. Můžeme to samozřejmě kombinovat s jinými ceremoniemi.

V čem pomáhá: Ceremonie nám říká, že odchod našeho milovaného do jiné existence je může být krásný a křehký moment zároveň.

Co potřebujeme: Vše zajistí pohřební průvodci. Mysleme na to, že abychom motýly netrápili, potřebujeme teplotu minimálně 21C.

Jak se připravit: Nepotřebujete žádnou přípravu.

Heaven and ash
Rozloučení s umírajícím

Tato ceremonie umožní smrtelně nemocným rozloučit se se svými milovanými naplno, ale přitom důstojně, s citem a s grácií.

Rozlučka je velmi individuální a připravujeme ji vždy na míru s umírajícím a blízkými.

V čem pomáhá: Přátelům a rodině pomůže překonat ostych a začít cestu ke smíření. Umírajícímu pomůže užít si svou poslední party - sám by na tu organizaci už možná neměl sílu.

Co potřebujeme: Vše připravíme spolu, je to velmi individuální.

Jak se připravit: Pohřební průvodci se budou snažit vše zajistit za vás.

Pohřební rituál - Odpluje v našich vzkazech 
Odpluje v našich vzkazech

Slova, která jsme již nestihli zesnulému povědět, napíšeme na speciální ve vodě rozpustné papírky. Z papírků složíme lodičky a pustíme je po řece. A pak jen pomalu sledujeme, jak se ve vodě rozpouští. Voda naše vzkazy předá. Pokud nejsme u řeky, můžeme využít naši speciální nádobu.

V čem pomáhá: V každém vztahu zůstává něco nevyřčeného. Ceremonie nám pomůže to říci. Plynoucí voda pak pomáhá nastartovat proces truchlení.

Co potřebujeme: Vše připravíme za vás.  

Jak se připravit: Společně strávíme nějaký čas rozjímáním u řeky. Bývá tam chladněji, proto doporučujeme obléci se tepleji než obvykle, hlavně v zimě.

Pohřební průvodci: Pohřební obřad, ukázka rozloučení u vody
Oheň a voda předají naše vzkazy

Na speciální papírky napíšeme vše, co jsme nestihli zesnulému říci. Svíčky pak společně zapálíme a papírky spálíme v jejich žáru. Vzpomínáme na milovaného a svíčky pomalu pouštíme po vodě do dáli. Oheň a voda předají naše vzkazy.

V čem pomáhá: Ceremonie nám dá možnost říci nevyřčené, vypořádat nevypořádané a začít truchlit. Důležitý je i intenzivní pocit propojení s ostatními pozůstalými.

Co potřebujeme: Vše připravíme za vás.

Jak se připravit: U řeky bývá chladněji a někdy tam i více fouká. Oblečte se tepleji než obvykle, hlavně v zimě. 

Pohřební rituál - Námořnický pohřeb
Námořnický pohřeb

Nalodíme pozůstalé a doplujeme na vybrané místo. Obřad začne kroužením plavidla vlevo (což znamená „otočit zpět ruce času“). Plavidlo zastavíme, shromáždíme hosty a představíme jim Koš rozloučení: je v něm urna a je vyzdobený krásnými květinami. Koš si poté hosté předávají tak, aby každý zažil poslední okamžik se zesnulým. Poté proběhne samotný rituál. Během něj spustíme koš do moře, kde popel zahájí svou novou cestu. 

V čem pomáhá: Námořnický pohřeb pomáhá stejně jako ostatní vodní ceremonie: voda odplavuje náš žal a pomáhá nám začít truchlit. Kromě toho je ale velkým zážitkem pro pozůstalé.

Co potřebujeme: Není potřeba žádná příprava.

Jak se připravit: Celý obřad včetně nalodění a vylodění bude trvat až dvě hodiny. 

Pohřební rituál - Ohňostroj popela
Ohňostroj popela

Oslavme život našeho milovaného! Jeho popel předáme obloze ve velkém ohňostroji. Rachejtle umíme přizpůsobit tak, že nesou popel a rozptýlí jej na obloze. Ohňostroj může být součástí většiny ostatních ceremonií. Ohňostroj umíme připravit tak, aby byl vidět i v denních hodinách. 

V čem pomáhá: Kdo opouští party bez rozloučení s hostiteli? Život je ta párty a rodina a přátelé jsou ti hostitelé. Stejně jako na Nový rok, i zde ohňostroj symbolizuje konec něčeho starého a začátek nového.

Co potřebujeme: Vše připravíme za vás.

Jak se připravit: V pozvánce nebo v parte upozorníme pozůstalé, že to bude bouchat. Ať se nebojí a hlavně, ať nechají doma všechny domácí mazlíčky.

Není to divné? Smí se to? Sluší se to?

Pomůže pozůstalým pohřební rituál, ceremonie?

Jak pohřební obřad pomáhá?

Pohřební průvodci: Pohřební obřad, ukázka rozloučení u vody, u Vltavy u Karlova mostu
Pomáhá odloučit se od zesnulého

Potřebujeme si uvědomit, že náš milovaný zesnulý je už na lepším místě, ať je to kdekoliv. K tomu nám pomůže pohřební obřad: zážitek, na který se nezapomíná, který prožijeme spolu a má silný příběh. A do toho příběhu budeme zapojeni.

Pohřební průvodci: Pohřební obřad, ukázka rozloučení s urnou a plovoucími svíčkami, v interiéru
Přináší krásu a oslavu života

Pohřeb je smutný, ale může být povznášející. Pohřební obřad nám pomáhá přijmout smrt a rozloučit se s našim milovaným, ale myslíme, že jeho život si zaslouží oslavit. Obřadní síně jsou studené a smutné, naše obřady jsou vřelé a plné lásky.

Pohřební průvodci: Pohřební obřad, ukázka rozloučení u řeky, Střelecký ostrov
Pomáhá najít nové místo v životě

Pohřeb je i přijímací rituál: pomáhá nám přijmout novou realitu, začít budovat nové vztahy, nové vazby s rodinou i přáteli. Stejně, jako například společný oběd či oslava. A společným posezením má správný pohřeb také končit.

S kým spolupracujeme? Kdo jsou naši partneři?

Kde všude o nás psali?

A parte, květiny, urny, živá hudba, fotograf? Podívejte se.

Naše ceny se neliší od běžných pohřebních služeb.

Naše ceny za služby

Chápeme, že prožívání smrti blízkého je velmi individuální. Proto každý obřad připravujeme individuálně.

pohřební obřad (CEREMONIE)

SAMOSTATNĚ

Cítíte potřebu lepšího rozloučení, ale pohřeb jste už zajistili jinak.

od 3.000 Kč
včetně DPH

 • Výběr obřadu: co a proč chceme docílit?
 • Výběr místa pro obřad s přihlédnutím ke zvykům našeho milovaného pozůstalého.
 • Napsání krásné, velké smuteční řeči (s využitím co nejvíce informací od vás).
 • Výběr způsobu zapojení pozůstalých do obřadu (například vzkazy na lodičky, sázení stromu,..).
 • Zajištění všeho potřebného pro rituál.
 • Vyzvednutí a případné uskladnění urny před rituálem i po něm.
 • Provedení samotného obřadu s profesionálním ceremoniářem, nebo duchovním.
 • Případný úklid a administrativa po obřadu.
 • Po rituálu doporučujeme malé občerstvení, promluvit si a rozcházet se postupně.

kompletní rozloučení včetně zpopelnění a obřadu

Chcete nechat vše na nás, zároveň si ale udržíte přehled nad děním.

od 16.000 Kč
včetně DPH

 • Pohřební obřad, vedený ceremoniářem.
 • Napsání velké smuteční řeči na obřad.
 • Výběr místa pro ceremonii, podle zvyků zesnulého, počasí, symboliky...
 • Zajištění všeho potřebného pro obřad.
 • Tisk a rozeslání smutečních oznámení.
 • Převoz a uložení zesnulého.
 • Zpopelnění zesnulého a urna.
 • Vyřízení veškeré administrativy (úmrtní list, matrika).
 • Vypnutí profilů na sociálních sítích (nebo jejich přepnutí do módu zvěčnění).
 • Po obřadu doporučujeme malé občerstvení, promluvit si a rozcházet se postupně.

služby

navíc

Máte zájem o služby, které se nevejdou do běžných škatulek.

individuální ceny
zavolejte nám

 • Pohřeb miminka - perinatální ztráta, potrat: Máme osobní zkušenost a umíme pomoci.
 • Ekologický pohřebRozlučme se šetrně, udržitelně, s minimem emisí a bez odpadu.
 • Virtuální pohřeb: Celý obřad zvládneme online.
 • Pohřební fotograf:  Váš milovaný si zaslouží poslední fotografie z rituálu.
 • Pohřební kapela: Živá hudba na obřadu vám pomůže prožít více emocí a začít truchlit.
 • Duchovní na pohřbu: Našeho obřadu se může zúčastnit duchovní různých církví: může se také odehrát v kostele.
 • Streaming pohřbu: Celý pohřeb můžeme přenášet online, například pro rodinu v zahraničí.
 • Online pohřeb pro hráče: Online rozloučení pro hráče s ostatními hráči přímo ve hře.
 • Sbírka - crowdsourcing pohřbu: Rodina a přátelé, ale i veřejnost mohou vybrat peníze na pohřeb mezi sebou.
Jak vypadá spolupráce s námi? Jak může vypadat obřad?

S kým se u nás potkáte?

Foto pohřební průvodkyně Zuzka 
Zuzka

Zuzka vyrostla v Hradci Králové, bydlí v Praze ve Vysočanech a je zakládajícím členem Pohřebních průvodců. Vystudovala Indologii. O víkendech se, kromě pohřbů, věnuje roleplay hrám na hradech a zámcích, ale i ve starých továrnách. Zuzka přichází do kontaktu s truchlením a se smrtí i mimo Pohřební průvodce – pracuje v Cestě domů: neziskovce, která v Čechách prošlapala cestu v péči o umírající i o pozůstalé.

Foto pohřební průvodkyně Bára
Bára

Bára pochází z Prahy, studovala krajinářství na Fakultě životního prostředí ČZU a k Pohřebním průvodcům se přidala v roce 2021. Pracuje jako markeťačka a copywriterka na volné noze. Ve volném čase tráví čas v přírodě nebo cestuje po Evropě se svými dvěma pejsky v obytné dodávce jménem Sušenka. Mezi její zájmy patří také gastronomie spolu s ekologickým a etickým životním stylem.

Foto Pohřební průvodce Oleg
Oleg

Oleg se narodil v Košicích česko-nemeckým rodičům, studoval v Brně a téměř dvacet let už žije v Praze. Je zakladatelem Pohřebních průvodců. Občanským povoláním dělá transformační projekty ve firmách, které procházejí velkými změnami - pracoval například v Alze nebo v PPF. Ve volném čase se věnuje svým dvěma dětem, manželce, turistice, běhání a hudbě.

Foto pohřební průvodkyně Alenka 
Alenka

Alenka pochází z Jablonecka a v Praze žije pět let. Pomoc ostatním ji provází už od školních let: studovala hotelový management a potom personalistiku. Když právě nepomáhá s pohřby, pracuje ve velké agentuře jako office manager. V Pohřebních průvodcích dělá vše, od řečí až po obřady, - stejně jako všichni: ale její speciální doménou je tvorba parte na míru pozůstalým.

Foto pohřební průvodkyně Nella
NELLA

Nella pochází z Hradce Králové, ale už přes 10 let žije v Praze. Její naplní práce byl obchod, až do doby než přivedla na svět syna. Nová role, role mámy, přinesla jiné priority, nové vhledy a uvědomění, že je potřeba změnit v ČR přístup k příchodu, ale i odchodu z tohoto světa. Alfou a omegou je pro ni její syn a muž, se kterými ostatně tráví většinu volného času, často napříč celou republikou. Nella má ráda lidi, diskuze, zvířata a portské víno.

Foto pohřební průvodkyně Eva
EVA

Eva pochází z Ostravy, kde strávila velkou část svého života. Po vysoké se vydala objevovat krásy světa, a protože miluje přírodu, nejvíce jí učaroval Nový Zéland. Po návratu se věnovala organizaci svateb. Nyní žije v Brně, na plný úvazek organizuje eventy a věnuje se marketingu. Ráda cvičí a ve volném čase ji můžete potkat na horách. Eva je naší hlavní spojkou v Brně.

Foto Pohřební průvodce Adriana
Adriana

Adriana pochází z Pošumaví, kam se po téměř dvaceti letech života v Praze opět navrátila. Vystudovala antropologii a nepřestává ji fascinovat šíře možných způsobů života na této planetě. Za svůj druhý domov považuje jihovýchodní Asii, blízký vztah má také k Madagaskaru. V Čechách působí v neziskovém sektoru a v současnosti tráví většinu volného času s rodinou.
K Pohřebním průvodcům ji přivedla nespokojenost se službami klasických pohřebních služeb po smrti jejího miminka a touha podílet se na změnách v tomto odvětví.

Foto Pohřební průvodce Adéla
ADÉLA

Adéla vyrostla v malé středočeské vesnici, posledních několik let žije spokojeně v Praze. Vystudovala publicistiku a marketingovou komunikaci. Má ráda ruch a dění kolem sebe, proto už v životě organizovala akce nejrůznějších formátů: od sousedských slavností přes odborné konference či přednášky. Odpočívá nejraději doma s rodinou a neposedným kocourem.

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište.

Zavolejte ihned. Pomůžeme vám.

CRM form will load here


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

Jsme držiteli státní profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé (69-020-M), Sjednavatel pohřbení (69-021-M) a dalších českých i jiných kvalifikací a certifikátů.

Jsme aktivními členy Asociace poradců pro pozůstalé.

napsali o nás