Nabízíme nejen pohřební obřady, rituály a ceremonie, ale také vše ostatní kolem pohřbů

KATALOG DALŠÍCH POHŘEBNÍCH SLUŽEB

Nově nabízíme poradenství pro pozůstalé. Slibujeme, že na truchlení nebudete sami.

Parte - smuteční oznámení od Pohřebních průvodců
Parte - Smuteční oznámení

Podoba parte bývá v Čechách už desítky let stejná: černý rámeček, křížek nebo větvička a opakující se citáty. I smuteční oznámení však mohou mít kvalitní a jedinečný design. Mohou být moderní a vzdušné. To ovšem chce vzít věc do vlastních rukou - a na to většinou není čas. Proto jsme to připravili za vás: Máme připravené moderní šablony. Necháme vás vybrat si jednu z nich a společně ji dotvoříme. Oznámení poté vytiskneme na kvalitní papír a zašleme vám je, nebo přineseme. Oznámení můžeme doplnit rozesláním hromadné SMS.

Cena: v ceně pohřebního obřadu - základní bez úprav

Luční květiny

Květiny zajistí PLEVEL, který o sobě říká, že je květinářství, farma a zároveň výtvarný projekt. Pěstují vlastní pomalé květiny nebo sbírají ty, které rostou všude kolem nás na opomíjených místech a v dávno zapomenutých zákoutích. Každá jejich kytice i výzdoba má vlastní historii. Nestydí se za „obyčejné” plevele a luční květiny. S důvtipem je vystavují k obdivu, jako by byly uměním. S ohledem na českou přírodu: jen od března do Vánoc.

Cena: od 490,- Kč za menší kytici nebo věnec

tradiční smuteční vazby (EKO)

Každý rituál má rád trochu jiné květiny. Někde chceme jen malý věneček. Jinde okvětné lístky. Jednou každý dostane květinu do ruky a podruhé lépe poslouží společná velká kytice. Vše zajistí dvě domluvená květinářství. S ohledem na životní prostředí: na farmách používají výhradně prostředky, povolené pro ekologické zemědělství. Třídí všechen odpad, upřednostňují recyklované obaly, používají dobíjecí baterie a na konci dne vypínají veškerou elektroniku.

Cena: od 490,- Kč za menší kytici, věnec, nebo sadu květin

MÍSTA PRO VODNÍ CEREMONIE

Voda symbolizuje očištění duše a svobodu, řeka tok života. Voda odnese našeho milovaného a odplaví náš smutek. Vybrali jsme více než 100 nádherných míst pro rituály: romantické tůně, soutoky řek s magickou sílou, ale také monumentální přehrady. Za nejlepší volbu ovšem považujeme místo,  které zesnulý miloval: byl třeba rybář? Turista? Jachtař? Nebo měl prostě oblíbený kopec, na který se díval z okna? Vybereme spolu místo a pokusíme se získat veškerá potřebná povolení dle zákona.

MÍSTA PRO VENKOVNÍ OBŘADY

Z přírody pocházíme a do ní se zase vracíme. Připravili jsme mnoho krásných míst, která jsou krásná, magická a umožní vám hluboký prožitek z obřadu započínajícího období truchlení. Můžeme ale také společně zvolit místa, která měla zvláštní význam pro našeho milovaného. V obou případech zařídíme vše potřebné.

Pohřební průvodci - Místa pro pohřební obřady v Praze: Venkovní pohřby, pohřby u vody i pohřby v interiéru
Místa pro obřady v interiéru

Pohřební rituály děláme nejraději venku. Ale po létě přijde podzim a po něm zima a někomu může být chladno. Proto máme dost vnitřních prostor s velkými příběhy. Secesní vily, pár malých kapliček, malé neokázalé kostelíky, velké barokní kostely až po obřadní síně. Mnoho z nich má kouzelnou terasu nebo zahradu, takže obřad lze například dokončit venku. Nebo se rozhodnot na místě podle počasí.
Na naší mapě míst pro pohřeb vidíte mnoho bodů: ta červené jsou místa v interiéru. 

Pohřební průvodci: Pohřební obřad v Lese vzpomínek
Les vzpomínek

Přírodní hřbitov, kde lze uložit popel zemřelých ke kořenům památečních stromů. Je utvářen jako místo přívětivé k přírodě i k proměňujícím se potřebám pozůstalých. Nenajdete v něm náhrobky, ale vzrostlé památeční stromy – javory, lípy či třeba ptačí třešně. Na jejich kmenech pak visí drobné dřevěné cedulky se jmény zemřelých. Les vzpomínek tvoří součást tradičního hřbitova v pražských Ďáblicích.

Ceny jsou od 4.218 Kč / 10 let (včetně všech služeb)

Urny

Při našich rituálech popel zesnulého často rozptýlíme, nebo vsypeme do země. Pozůstalí i tak občas ocení urnu: chtějí si třeba kousek milovaného ponechat blíže, nebo chtějí popel  do země sázet v urně. Proto jsme se domluvili se dvěma eshopy a jednou řemeslnou výrobnou uren a jedním sochařem, kteří urny tvoří, vyrábí nebo prodávají a mají je skladem. Díky nim máme přímý přístup k tisícům uren za dobrou cenu a ihned k odebrání.

Ceny jsou od 550,- Kč za urnu.

Řešení sociálních sítí

Váš milovaný už odešel, ale Facebook vám stále připomíná, že zítra bude mít narozeniny? Má to řešení: profily buď zcela vypneme, nebo přepneme do módu vzpomínek, tzv „zvěčnění“ – v něm bude jasně označeno, že daná osoba již nežije a a tento profil slouží pouze pro vzpomínky na ni. Vy jej pak můžete kdykoliv později vypnout. Zvěčnění účtu také napomáhá bezpečnosti tím, že brání komukoli v používání stejného jména. Funguje pro Facebook, Twitter a LinkedIn – Instagram zatím zvěčnění teprve připravuje. 

Cena: v ceně pohřební ceremonie

Smuteční hudba

Hudba z našich přenosných reproduktorů je samozřejmě v ceně všech rituálů. Všichni jsme však už někdy byli na koncertě, a tak víme, že živá hudba v nás rezonuje víc. Proto nabízíme například houslistu, dále klavír / elektrické varhany, harfu, housle + klavír, zpěv a doprovod, smyčcové trio nebo  smyčcové kvarteto. 

Ceny jsou od 2.500 Kč za půlhodinové vystoupení houslisty až po 10.000 Kč za smyčcové kvarteto.

Pohřební průvodci: Fotografie z obřadu
Pohřební fotograf

Proč fotograf? Protože pohřeb má být oslavou života zesnulého. A na oslavě přece vždy fotíme! Fotky jsou také památkou na setkání. Na obřadu se někteří potkáme poprvé. A možná i naposled. Zasloužíme si mít vzpomínku. Naše vlastní vzpomínky blednou a blednou a fotky vydrží. A nakonec: V přítomnosti fotografa nechají hosté mobily v kapsách a soustředí se na obřad. Fotograf zachytí celý obřad, fotografie zpracuje standardní postprodukcí a odevzdá vám 20-50 fotografií. 

Cena: 3.900,- Kč

Pohřeb mrtvě narozeného dítěte, potrat
Pohřeb miminka, potrat

Mrtvě narozené dítě i potrat smíte a můžete důstojně pohřbít. Umíme vyřešit vše od začátku do konce, naslouchat, chápat, ale i poradit.
Pomůžeme s rozloučením s tělem miminka. Zařídíme kremaci, nebo připravíme pohřeb do země.
Vymyslíme spolu s vámi pohřební obřad, který pomůže.
Vyřídíme za vás "pohřebné" (5000 Kč od státu na pohřeb), budete-li si to tak přát.

Cena: od 14.500,- Kč

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište.

Zavolejte ihned. Pomůžeme vám.


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

napsali o nás