Nabízíme nejen pohřební obřady, rituály a ceremonie, ale také vše ostatní kolem pohřbů

KATALOG DALŠÍCH POHŘEBNÍCH SLUŽEB

Nově nabízíme poradenství pro pozůstalé. Slibujeme, že na truchlení nebudete sami.

Parte - smuteční oznámení od Pohřebních průvodců

Parte - Smuteční oznámení

Podoba parte bývá v Čechách už desítky let stejná: černý rámeček, křížek nebo větvička a opakující se citáty. I smuteční oznámení však mohou mít kvalitní a jedinečný design. Mohou být moderní a vzdušné. To ovšem chce vzít věc do vlastních rukou - a na to většinou není čas. Proto jsme to připravili za vás: Máme připravené moderní šablony. Necháme vás vybrat si jednu z nich a společně ji dotvoříme. Oznámení poté vytiskneme na kvalitní papír a zašleme vám je, nebo přineseme. Oznámení můžeme doplnit rozesláním hromadné SMS.

Cena: v ceně pohřebního obřadu - základní bez úprav

Luční květiny

Květiny zajistí PLEVEL, který o sobě říká, že je květinářství, farma a zároveň výtvarný projekt. Pěstují vlastní pomalé květiny nebo sbírají ty, které rostou všude kolem nás na opomíjených místech a v dávno zapomenutých zákoutích. Každá jejich kytice i výzdoba má vlastní historii. Nestydí se za „obyčejné” plevele a luční květiny. S důvtipem je vystavují k obdivu, jako by byly uměním. S ohledem na českou přírodu: jen od března do Vánoc.

Cena: od 490,- Kč za menší kytici nebo věnec

tradiční smuteční vazby (EKO)

Každý rituál má rád trochu jiné květiny. Někde chceme jen malý věneček. Jinde okvětné lístky. Jednou každý dostane květinu do ruky a podruhé lépe poslouží společná velká kytice. Vše zajistí dvě domluvená květinářství. S ohledem na životní prostředí: na farmách používají výhradně prostředky, povolené pro ekologické zemědělství. Třídí všechen odpad, upřednostňují recyklované obaly, používají dobíjecí baterie a na konci dne vypínají veškerou elektroniku.

Cena: od 490,- Kč za menší kytici, věnec, nebo sadu květin

MÍSTA PRO VODNÍ CEREMONIE

Voda symbolizuje očištění duše a svobodu, řeka tok života. Voda odnese našeho milovaného a odplaví náš smutek. Vybrali jsme více než 100 nádherných míst pro rituály: romantické tůně, soutoky řek s magickou sílou, ale také monumentální přehrady. Za nejlepší volbu ovšem považujeme místo,  které zesnulý miloval: byl třeba rybář? Turista? Jachtař? Nebo měl prostě oblíbený kopec, na který se díval z okna? Vybereme spolu místo a pokusíme se získat veškerá potřebná povolení dle zákona.

MÍSTA PRO VENKOVNÍ OBŘADY

Z přírody pocházíme a do ní se zase vracíme. Připravili jsme mnoho krásných míst, která jsou krásná, magická a umožní vám hluboký prožitek z obřadu započínajícího období truchlení. Můžeme ale také společně zvolit místa, která měla zvláštní význam pro našeho milovaného. V obou případech zařídíme vše potřebné.

Pohřební průvodci - Místa pro pohřební obřady v Praze: Venkovní pohřby, pohřby u vody i pohřby v interiéru

Místa pro obřady v interiéru

Pohřební rituály děláme nejraději venku. Ale po létě přijde podzim a po něm zima a někomu může být chladno. Proto máme dost vnitřních prostor s velkými příběhy. Secesní vily, pár malých kapliček, malé neokázalé kostelíky, velké barokní kostely až po obřadní síně. Mnoho z nich má kouzelnou terasu nebo zahradu, takže obřad lze například dokončit venku. Nebo se rozhodnot na místě podle počasí.
Na naší mapě míst pro pohřeb vidíte mnoho bodů: ta červené jsou místa v interiéru. 

Pohřební průvodci: Pohřební obřad v Lese vzpomínek

Les vzpomínek

Přírodní hřbitov, kde lze uložit popel zemřelých ke kořenům památečních stromů. Je utvářen jako místo přívětivé k přírodě i k proměňujícím se potřebám pozůstalých. Nenajdete v něm náhrobky, ale vzrostlé památeční stromy – javory, lípy či třeba ptačí třešně. Na jejich kmenech pak visí drobné dřevěné cedulky se jmény zemřelých. Les vzpomínek tvoří součást tradičního hřbitova v pražských Ďáblicích.

Ceny jsou od 4.218 Kč / 10 let (včetně všech služeb)

Urny

Při našich rituálech popel zesnulého často rozptýlíme, nebo vsypeme do země. Pozůstalí i tak občas ocení urnu: chtějí si třeba kousek milovaného ponechat blíže, nebo chtějí popel  do země sázet v urně. Proto jsme se domluvili se dvěma eshopy a jednou řemeslnou výrobnou uren a jedním sochařem, kteří urny tvoří, vyrábí nebo prodávají a mají je skladem. Díky nim máme přímý přístup k tisícům uren za dobrou cenu a ihned k odebrání.

Ceny jsou od 550,- Kč za urnu.

Řešení sociálních sítí

Váš milovaný už odešel, ale Facebook vám stále připomíná, že zítra bude mít narozeniny? Má to řešení: profily buď zcela vypneme, nebo přepneme do módu vzpomínek, tzv „zvěčnění“ – v něm bude jasně označeno, že daná osoba již nežije a a tento profil slouží pouze pro vzpomínky na ni. Vy jej pak můžete kdykoliv později vypnout. Zvěčnění účtu také napomáhá bezpečnosti tím, že brání komukoli v používání stejného jména. Funguje pro Facebook, Twitter a LinkedIn – Instagram zatím zvěčnění teprve připravuje. 

Cena: v ceně pohřební ceremonie

Smuteční hudba

Hudba z našich přenosných reproduktorů je samozřejmě v ceně všech rituálů. Všichni jsme však už někdy byli na koncertě, a tak víme, že živá hudba v nás rezonuje víc. Proto nabízíme například houslistu, dále klavír / elektrické varhany, harfu, housle + klavír, zpěv a doprovod, smyčcové trio nebo  smyčcové kvarteto. 

Ceny jsou od 2.500 Kč za půlhodinové vystoupení houslisty až po 9.500 Kč za smyčcové kvarteto.

Pohřební průvodci: Fotografie z obřadu

Dokumentární fotograf

Proč fotograf? Protože pohřeb má být oslavou života zesnulého. A na oslavě přece vždy fotíme! Fotky jsou také památkou na setkání. Na obřadu se někteří potkáme poprvé. A možná i naposled. Zasloužíme si mít vzpomínku. A nakonec: V přítomnosti fotografa nechají hosté mobily v kapsách a soustředí se na obřad. Fotograf zachytí celý průběh rituálu, fotografie zpracuje standardní postprodukcí a odevzdá vám 20-50 fotografií. 

Cena: 3.900,- Kč

Fantasy fotograf

Proč fotograf? Fotky především pomáhají: pomohou rozloučit se. Uvědomit si, že náš milovaný už není mezi námi. Že přechází z role babičky, dědečka, maminky či tatínka do role předka. Fotky ale také zachytí krásu. Smuteční hosté se na obřad často strojí dlouhé hodiny. Oblečení, styling, makeup… Zaslouží si být zvěčněni. Fotograf zachytí celou ceremonii, fotografie zpracuje a předá vám 20-50 hotových fotografií. 

Cena: 2.900,- Kč

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište.

Zavolejte ihned. Pomůžeme vám.


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

napsali o nás