Každý se se smrtí smiřuje svou vlastní cestou.
Pomůžeme vám ji najít.

Poradenství pro pozůstalé

O co jde?

Když vám někdo zemře, je to… velká změna. Potřebujete pomoci:


  • zvládnout šok
  • vypustit emoce, hněv, strach
  • uvědomit si skutečnost
  • začít rozvazovat stará pouta…
  • ...a najít si nové místo v životě.

Teď to tak nevypadá, ale má to konec. Každý se se smrtí smiřuje svou vlastní cestou. Pomůžeme vám ji najít.

Náš slib

Vše, co děláme, je vyzkoušené.

Poradenství pozůstalým zakládáme na praktických zkušenostech: připravili a prožili jsme s klienty mnoho rozloučení a už víme, co funguje.

Vše, co si řekneme, je důvěrné.

Informace nevkládáme do žádné zdravotnické dokumentace, neposkytujeme je zdravotní pojišťovně ani nikomu jinému.

Nebudeme vás do ničeho nutit.

S námi neděláte nic, co nechcete. Ani nic, co by vás traumatizovalo. Ale zase, rádi vám dáme radu i doporučení: nechceme být jen vaší ozvěnou, nebojíme se aktivní intervence.

Pomůžeme vám fungovat v běžném životě.

Vše, co děláme, je zaměřeno na praktický užitek. Snažíme se nepsychologizovat.

Truchlení jednou skončí.

Truchlení má konec a jednou vyjde slunce. Tak, jako se každé dítě naučilo chodit (i když to tak zpočátku nevypadalo), tak každý truchlící nakonec najde svůj způsob, jak znovu začít fungovat v životě.

Naše metody

Úkolový model (Wiliam Worden)

Úkolem je nejdříve přijmout ztrátu jako realitu, pak prožít zármutek, přizpůsobit se světu bez našeho zesnulého, a nakonec se od něj citově odpoutat a přeinvestovat své city jinam.

Arteterapie 

Psaní, kreslení, ale třeba i modelování nebo vystřihování může působit trochu dětsky, ale duši pomůže přijmout konečnost smrti, probudit ty správné vzpomínky, najít zauzlené uzly…

Rituály

Na rituálech jsou založené hlavně naše pohřební obřady. Umožní uvědomit si smrt a začít truchlit. Ale i v životě po ztrátě potřebujete vystavět rituály, které vám pomohou. Ať už ty vaše, které zmírní stesk během dne, nebo ty, které se týkají vašeho milovaného zesnulého - třeba v době, kdy by slavil další narozeniny, v době Vánoc nebo Dušiček.

Kognitivně-behaviorální terapie

Zkusíme společně najít vaše negativní myšlenkové vzorce, zkusíme je změnit (přerámovat) a pak vystavět nový příběh.

Jaké jsou ceny poradenství?

V rámci pohřbu

ZDARMA

Pomoc v rámci objednání pohřbu. Dvě sezení online, nebo naživo v Praze u nás. Zaměříme se na "první pomoc", ale pokusíme se vybrat vám i dlouhodobou strategii truchlení.

Samostatné poradenství

1500 Kč
Cena za jedno setkání. První setkání má vždy dvě hodiny (ze cenu jedné), další setkání vždy hodinu.

S kým se u nás potkáte?

Foto pohřební průvodkyně Zuzka 
Zuzka

Zuzka vyrostla v Hradci Králové, bydlí v Praze ve Vysočanech a je vlastně zakládajícím členem Pohřebních průvodců. O víkendech se, kromě pohřbů, věnuje roleplay hrám na hradech a zámcích, ale i ve starých továrnách. Zuzka přichází do kontaktu s truchlením a se smrtí i mimo Pohřební průvodce – pracuje v Cestě domů: neziskovce, která v Čechách prošlapala cestu v péči o umírající i o pozůstalé.

Foto pohřební průvodkyně Bára
Bára

Bára pochází z Prahy a vystudovala krajinářství na Fakultě životního prostředí ČZU. K Pohřebním průvodcům se přidala až v roce 2021. Je přísnou vegankou a pracuje v jako produktový manager ve firmě vyrábějící veganské pochoutky. O víkendech se kromě pohřbů věnuje například svým dvoum čínským chocholatým pejskům.

Foto Pohřební průvodce Oleg
Oleg

Oleg se narodil v Košicích česko-nemeckým rodičům, studoval v Brně a téměř dvacet let už žije v Praze. Je zakladatelem Pohřebních průvodců. Občanským povoláním dělá transformační projekty ve firmách, které procházejí velkými změnami - pracoval například v Alze nebo v PPF. Ve volném čase se věnuje svým dvěma dětem, manželce, turistice, běhání a hudbě.

Foto pohřební průvodkyně Alenka 
Alenka

Alenka pochází z Jablonecka a v Praze žije pět let. Pomoc ostatním ji provází už od školních let: studovala hotelový management a potom personalistiku. Když právě nepomáhá s pohřby, pracuje ve velké agentuře jako office manager. V Pohřebních průvodcích je nováčkem, umí skvěle přednášet řeči a pomáhá nám s organizací větších obřadů.

Foto pohřební průvodkyně Nella
EVA V.

Eva pochází z Prahy, je hrdou Žižkovandou. V rámci svého studia, které nyní zdárně dokončuje se věnuje Arts managementu, tedy řízení v kultuře. Jak ve škole, tak v práci ráda uplatňuje svoje nadšení pro organizovanost - tabulky a kreativitu - smysl dělat věci jinak. Již v útlém věku se potýkala s vážnou nemocí své sestry, kterou nadevše miluje, její smrt byla podle lékařské diagnózy velmi blízko. Sestra se z nemoci dostala a je silnější než kdy dříve. Eva od té doby ví, jak je život vzácný.

Pohřební průvodce - Hanka
Hanka
Hanina pochází z Brna a kvůli vysoké škole se přestěhovala do Prahy. Studuje podnikovou ekonomiku a módní návrhářství.

V práci u Pohřebních průvodců hledá harmonický dialog mezi životem a smrtí. Miluje přírodu.

Ve volném čase kreslí, maluje, šije, dělá šperky, navrhuje oblečení, píše básně...

Foto pohřební průvodkyně Eva
EVA K.

Eva pochází z Ostravy, kde strávila velkou část svého života. Po vysoké se vydala objevovat krásy světa, a protože miluje přírodu, nejvíce jí učaroval Nový Zéland. Po návratu se věnovala organizaci svateb. Nyní žije v Brně, na plný úvazek organizuje eventy a věnuje se marketingu. Ráda cvičí a ve volném čase ji můžete potkat na horách. Eva je naší hlavní spojkou v Brně.

Foto Pohřební průvodce Adriana
Adriana

Adriana pochází z Pošumaví, kam se po téměř dvaceti letech života v Praze opět navrátila. Vystudovala antropologii a nepřestává ji fascinovat šíře možných způsobů života na této planetě. Za svůj druhý domov považuje jihovýchodní Asii, blízký vztah má také k Madagaskaru. V Čechách působí v neziskovém sektoru a v současnosti tráví většinu volného času s rodinou.
K Pohřebním průvodcům ji přivedla nespokojenost se službami klasických pohřebních služeb po smrti jejího miminka a touha podílet se na změnách v tomto odvětví.

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište. Ozveme se ještě dnes.

Ozvěte se. Pomůžeme vám.

CRM form will load here


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

Jsme držiteli státní profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé (69-020-M), Sjednavatel pohřbení (69-021-M) a dalších českých i jiných kvalifikací a certifikátů.

Jsme aktivními členy Asociace poradců pro pozůstalé.

Napsali o nás