Každý se se smrtí smiřuje svou vlastní cestou.
Pomůžeme vám ji najít.

Poradenství pro pozůstalé

O co jde?

Když vám někdo zemře, je to… velká změna. Potřebujete pomoci:


  • zvládnout šok
  • vypustit emoce, hněv, strach
  • uvědomit si skutečnost
  • začít rozvazovat stará pouta…
  • ...a najít si nové místo v životě.

Teď to tak nevypadá, ale má to konec. Každý se se smrtí smiřuje svou vlastní cestou. Pomůžeme vám ji najít.

Náš slib

Vše, co děláme, je vyzkoušené.

Poradenství pozůstalým zakládáme na praktických zkušenostech: připravili a prožili jsme s klienty mnoho rozloučení a už víme, co funguje.

Vše, co si řekneme, je důvěrné.

Informace nevkládáme do žádné zdravotnické dokumentace, neposkytujeme je zdravotní pojišťovně ani nikomu jinému.

Nebudeme vás do ničeho nutit.

S námi neděláte nic, co nechcete. Ani nic, co by vás traumatizovalo. Ale zase, rádi vám dáme radu i doporučení: nechceme být jen vaší ozvěnou, nebojíme se aktivní intervence.

Pomůžeme vám fungovat v běžném životě.

Vše, co děláme, je zaměřeno na praktický užitek. Snažíme se nepsychologizovat.

Truchlení jednou skončí.

Truchlení má konec a jednou vyjde slunce. Tak, jako se každé dítě naučilo chodit (i když to tak zpočátku nevypadalo), tak každý truchlící nakonec najde svůj způsob, jak znovu začít fungovat v životě.

Naše metody

Úkolový model (Wiliam Worden)

Úkolem je nejdříve přijmout ztrátu jako realitu, pak prožít zármutek, přizpůsobit se světu bez našeho zesnulého, a nakonec se od něj citově odpoutat a přeinvestovat své city jinam.

Arteterapie 

Psaní, kreslení, ale třeba i modelování nebo vystřihování může působit trochu dětsky, ale duši pomůže přijmout konečnost smrti, probudit ty správné vzpomínky, najít zauzlené uzly…

Rituály

Na rituálech jsou založené hlavně naše pohřební obřady. Umožní uvědomit si smrt a začít truchlit. Ale i v životě po ztrátě potřebujete vystavět rituály, které vám pomohou. Ať už ty vaše, které zmírní stesk během dne, nebo ty, které se týkají vašeho milovaného zesnulého - třeba v době, kdy by slavil další narozeniny, v době Vánoc nebo Dušiček.

Kognitivně-behaviorální terapie

Zkusíme společně najít vaše negativní myšlenkové vzorce, zkusíme je změnit (přerámovat) a pak vystavět nový příběh.

Jaké jsou ceny poradenství?

V rámci pohřbu

ZDARMA

Pomoc v rámci objednání pohřbu. Dvě sezení online, nebo naživo v Praze u nás. Zaměříme se na "první pomoc", ale pokusíme se vybrat vám i dlouhodobou strategii truchlení.

Samostatné poradenství

1500 Kč
Cena za jedno setkání. První setkání má vždy dvě hodiny (ze cenu jedné), další setkání vždy hodinu.

S kým se u nás potkáte?

Foto pohřební průvodkyně Zuzka 
Zuzka

Zuzka vyrostla v Hradci Králové, bydlí v Praze ve Vysočanech a je vlastně zakládajícím členem Pohřebních průvodců. O víkendech se, kromě pohřbů, věnuje roleplay hrám na hradech a zámcích, ale i ve starých továrnách. Zuzka přichází do kontaktu s truchlením a se smrtí i mimo Pohřební průvodce – pracuje v Cestě domů: neziskovce, která v Čechách prošlapala cestu v péči o umírající i o pozůstalé.

Foto pohřební průvodkyně Bára
Bára

Bára pochází z Prahy a vystudovala krajinářství na Fakultě životního prostředí ČZU. K Pohřebním průvodcům se přidala až v roce 2021. Je přísnou vegankou a pracuje v jako produktový manager ve firmě vyrábějící veganské pochoutky. O víkendech se kromě pohřbů věnuje například svým dvoum čínským chocholatým pejskům.

Foto Pohřební průvodce Oleg
Oleg

Oleg se narodil v Košicích česko-nemeckým rodičům, studoval v Brně a téměř dvacet let už žije v Praze. Je zakladatelem Pohřebních průvodců. Občanským povoláním dělá transformační projekty ve firmách, které procházejí velkými změnami - pracoval například v Alze nebo v PPF. Ve volném čase se věnuje svým dvěma dětem, manželce, turistice, běhání a hudbě.

Foto pohřební průvodkyně Alenka 
Alenka

Alenka pochází z Jablonecka a v Praze žije pět let. Pomoc ostatním ji provází už od školních let: studovala hotelový management a potom personalistiku. Když právě nepomáhá s pohřby, pracuje ve velké agentuře jako office manager. V Pohřebních průvodcích je nováčkem, umí skvěle přednášet řeči a pomáhá nám s organizací větších obřadů.

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište. Ozveme se ještě dnes.

Ozvěte se. Pomůžeme vám.

CRM form will load here


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

Jsme držiteli státní profesní kvalifikace Poradce pro pozůstalé (69-020-M), Sjednavatel pohřbení (69-021-M) a dalších českých i jiných kvalifikací a certifikátů.

Jsme aktivními členy Asociace poradců pro pozůstalé.

Napsali o nás