Online rozloučení s vašim milovaným. Protože... každý člověk si zaslouží obřad.

Virtuální pohřeb

Plánování

Naplánujeme spolu obřad na míru. S ohledem na zesnulého a také na rodinné zvyky, tradice a náboženství. Jak náš milovaný žil. Co miloval. Co nesnášel. Jaké měl koníčky. Co po sobě zanechal. Jak na něj budeme vzpomínat. Koho chceme zmínit. A koho naopak nechceme zmiňovat. Zda necháme promluvit každého. Jaký tón ceremoniálu zvolíme. Jakou hudbu. Případně báseň. Co dalšího nám všem pomůže začít truchlit. Koho pozveme. Jak bude vypadat parte. A jak je rozešleme.

Online obřad

Až nadejde čas obřadu, připojíme všechny hosty online. Obřadem vás provede náš ceremoniář. Budeme společně vzpomínat. Součástí obřadu můžete být vy všichni: je dobré, pokud alespoň část rodiny sdílí své vzpomínky s ostatními. Pomůžeme vám v tom. Součástí obřadu může být duchovní. Také živí hudebníci, zpěvák nebo recitátor. Obřad může být přenášen z krásného místa, které měl zesnulý rád, a může být spojen s rozptylem popela. Po obřadu vám necháme virtuální obřadní místnost ještě hodinu otevřenou. My ji potichu opustíme.

Technická podpora

Vaši hosté nebudou sami. Pomůžeme jim s připojením i nastavením počítače. Před obřadem i během obřadu. Pokud se nám nepovede připojit je přes počítač, umožníme jim plné připojení přes telefon – zavoláme jim před obřadem a připojíme je k ostatním. Počet hostů ceremoniálu není omezen. Po pohřbu bude také k dispozici záznam obřadu. Nebojte se: naše zkušenost říká, že díky pandemii jsou na online připraveni i lidi, do kterých byste to nikdy neřekli.

Nevíte? Objednejte si půlhodinovou konzultaci zdarma.

Jak virtuální pohřeb pomáhá?

Lidé dnes často od pohřebního rituálu upouští. Myslí si, že pohřeb je zbytečný, nebo že přinese ještě větší bolest. Věří, že bez něj mohou rychleji zapomenout. Opak je pravdou. Pokud se pohřeb neodehraje, zůstává v nás smrt našeho blízkého nevyřešena – často po několik desetiletí. Online obřad pomáhá prožít to samé, jako na běžném pohřbu. Především začít truchlit. Ale také zavzpomínat a vyjádřit smutek a podporu pozůstalým. V poklidném prostředí, diskrétně a citlivě. Bohužel, v dnešní době je v Čechách přes 50% pohřbů bez obřadu – v Praze až 80%.

Kdy využít virtuální pohřeb?

Na 9 z 10 pohřbů chybí někteří pozůstalí. To je smutné nejen pro ně, ale i pro ostatní zúčastněné. A i zesnulý by z toho byl možná smutný. Dnes je nejčastějším důvodem pandemie COVID-19: zákazy shromažďování a karantény. Ale i bez ní je zde hodně důvodů: pozůstalí jsou daleko v zahraničí, v nemocnici nebo v ústavu, mají jiné nevyhnutné povinnosti, mají zdravotní problémy, které jim znesnadňují cestování, studují v zámoří, nebo jsou třeba na vojenské misi.

Jaké jsou výhody online pohřbu?

Především ochráníte vaše nejbližší. Vyhnete se také omezením a karanténám: na pohřbech jsou stanoveny maximální počty osob – opravdu chcete vybírat, koho pozvete a koho ne? Namísto roušek a dvoumetrových rozestupů stráví všichni pohřeb příjemně v pohodlí domova. Zúčastnit se mohou i lidé v karanténě. Cestování: ušetřete vaše blízké plánování dovolených, dopravy a výdajů. Peníze: v dnešní těžké době je fajn ušetřit za pronájem obřadní místnosti, řečníka, hostinu... Stres: nemusíte nic organizovat. Vše zvládneme za vás. Navíc vše bude online – vůbec se nepotkáme.

malý OBŘAD

6500 Kč

Obřad bez zapojení hostů. Se vším, co k němu patří, jen řečníci budou maximálně tři.

velký obřad

9500 Kč

Virtuální ceremonie s plným zapojením smutečních hostů. Samozřejmě, pokud někteří hosté nechtějí, zapojovat se nemusí. 

Vyplňte formulář, zavolejte nebo napište. Ozveme se ještě dnes.

ozvěte se.


Vyplňte formulář, napište nebo zavolejte. Ozveme se ještě dnes.

Napsali o nás